آزمایش اتمی کره شمالی و سوالی که هیچکس پاسخگو نیست!

کره شمالی دیروز سومین آزمایش اتمی خود را انجام داد. آزمایشی که به گفته مسئولان کره ای ، پاسخی به دور قبلی تحریم های شورای امنیت علیه این کشور بود.

                                         

فارغ از اینکه این آزمایش باعث تبعاتی از جمله زمین لرزه ی 5 ریشتری در کره و ژاپن شد و قدرتی معادل 60 تا 70 هزار تن تی ان تی داشت ، باید به حوادث سیاسی قبل و بعد از آن نیز اشاراتی داشت :

اول اینکه : ایالات متحده آمریکا اولین و تنها کشوری است که دست به استفاده از سلاح اتمی در هیروشیما و نارازاکی در جریان جنگ جهانی دوم زد که باعث پیامدهای وحشتناکی از جمله 100 هزار کشته و مجروح و انتقال نسل به نسل نواقص جسمانی در اثر این حمله شد.

دوم اینکه :  آمریکا در دسامبر 2012 و در صحرای نوادا آزمایشی اتمی البته به گفته خودش از نوع محدود انجام داد که بی هیچ نوع واکنشی از سوی مجامع بین المللی و جهانی مواجه شد.

سوم اینکه : پس از آزمایش اتمی کره شمالی ، آمریکا اولین کشوری بود که نسبت به این واقعه واکنش نشان داد. کاخ سفید این آزمایش را تحریک آمیز و ناقض قطعنامه های شورای امنیت خواند. کابوها همچنین برنامه موشک های بالستیک کره را تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا و صلح جهانی دانستند.

چهارم اینکه : اعضای شورای امنیت در نشست فوری خود قویا این آزمایش اتمی را به دلیل نقض آشکار قطعنامه های شورای امنیت محکوم کردند.

حال سوال اینجاست که :

یکم : چرا شورای به اصطلاح امنیت! سازمان به اصطلاح ملل! در قبال آزمایش آمریکا هیچ واکنشی نشان نداده اما در مواجه با آزمایش اتمی کره شمالی آنرا به سخت ترین شکل محکوم می کند؟

دوم : خنده دار تر از همه اینکه آمریکا که مختصر جنایت اتمی آن در بالا آمد و تاکنون نیز از ژاپنی ها حتی عذر خواهی هم نکرده است، کره شمالی را به دلیل آنچه خود در حال انجام آن است محکوم می کند و فریاد وا صلحا و وا امنیتا سر می دهد!

این دقیقا یکی از همان تناقضاتی است که برای هر انسان بینایی آشکار است .

البته برای هر بینایی !!!

/ 0 نظر / 20 بازدید