معرفی اجمالی کاندیداهای 92 - قسمت اول

قطعه مقدس یکصد و ده ،  در نظر دارد با ارائه زندگینامه کاندیداهای مطرحی که اقدام به ثبت‌نام در ستاد انتخابات کشور کرده‌اند، بخشی از سوابق اجرایی آنان را به رشته تحریر در‌ آورد.

 فرایند ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز سه‌شنبه 17 اردیبهشت‌ماه ساعت 8 صبح آغاز شد و در روز آخر به اوج هیجان خود رسید.

قسمت اول : محمد سعیدی کیا

محمد سعیدی کیا در سال ۱۳۲۵ و در اصفهان متولد شد؛ وی مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشتهٔ راه و ساختمان از دانشگاه امیر کبیر تهران دریافت کرد.

"سعیدی‌کیا"  پیش از این وزیر راه و ترابری دولت‌های میرحسین موسوی، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۲ بوده‌ وی همچنین وزیر جهادسازندگی دولت خاتمی از سال ۱۳۷۶ تا ۱۳۷۹ نیز بوده‌ است.

محمود احمدی نژاد در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۸۴ وی را برای تصدی وزارت مسکن و شهرسازی به مجلس معرفی کرد و پس از تایید مجلس این وزارتخانه را در اختیار گرفت.

البته سعیدی‌کیا بنا بر دلایلی در کابینه دوم احمدی نژاد حضور نداشت،  وی دلیل این جدایی را اینگونه عنوان می‌کند:  ادغام وزارت‌خانه در زمان وزارت من مطرح نشد و دلیلی نیز برای جدایی ما از دولت نبود؛ در کارها با آقای رئیس جمهور اختلاف نظر داشتیم،  البته رئیس‌جمهور وزرا را انتخاب می‌کند و وزیر وی را انتخاب نمی‌کند، هم ایشان تمایل نداشت با من کار کند و هم من تمایل نداشتم چون اختلاف نظر داشتیم و به نظرم وزیری که با رئیس‌جمهور کار می‌کند باید خواسته‌های وی را برآورده کند؛ دلیل اصلی جدایی من از دولت این است که آقای رئیس‌جمهور باید به وزرا اعتماد کند و میدان بیشتری برای کار به آنان بدهد.

البته همانطور که خیلی تابلوست ، سعیدی کیا تنها برای بیان عقاید خود می تواند پا به این عرصه گذاشته باشد ، زیرا حضور برای رقابت در نظر او خیلی خیلی رویاپردازانه است . 

/ 0 نظر / 16 بازدید